Bilim Kurgu Kitapları

Vakıf PDF indir

Vakıf PDF indir, e-kitap sitemizde Vakıf kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Isaac Asimov tarafından kaleme alınan Vakıf kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Vakıf kitabını 9786053757375 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Vakıf kitap özeti, Vakıf pdf oku, Vakıf yandex, Isaac Asimov e-kitap pdf, Vakıf PDF Drive, Vakıf Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Vakıf PDF Oku

Vakıf Kısa Özet

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü

1941 senesinde genç bir bilim insanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu`nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk zamanındaki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç neticesinde *Tarih tahmin edilebilir mi?*, *Toplum nasıl yönetilmeli?* veya *İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?* gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi yaşandı.

Galaktik İmparatorluk’un altın çağıydı. Binlerce senedir gezegenler bu kadim medeniyetçe yönetiliyordu. Lakin bir adam, imparatorluğun çökeceğini öngörme cüretini gösterdi: Psikotarih biliminin öncüsü Hari Seldon. Tahminlerine göre galaktik savaş kaçınılmazdı. Bu durumu olabildiğince ertelemek adına iki Vakıf kurdu; biri imparatorluğun sahip olduğu binlerce yıllık bilgiyi korumakla yükümlüydü, diğerinin ise ne yeri ne de amacı bilinmektedu. İmparatorluk çökmeye başlayınca Galaktik Ansiklopedi üzerinde çalışan Birinci Vakıf sakinleri, Seldon’ın onlar için tahminlerinin de ötesinde bir rol biçtiğini anlayacaktı.

İthaki Yayınları, Vakıf Serisi’ni yayımlanma sırasına göre yayımlamaya devam edecek.

Yayımlanış tarihine göre: 1. kitap / Kronolojiye göre: 3. kitap

Vakıf PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu