Teknoloji Kitapları

Yılanbalığının Yolu PDF indir

Yılanbalığının Yolu PDF indir, e-kitap sitemizde Yılanbalığının Yolu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Patrik Svensson tarafından kaleme alınan Yılanbalığının Yolu kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yılanbalığının Yolu kitabını 9786051981987 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yılanbalığının Yolu kitap özeti, Yılanbalığının Yolu pdf oku, Yılanbalığının Yolu yandex, Patrik Svensson e-kitap pdf, Yılanbalığının Yolu PDF Drive, Yılanbalığının Yolu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yılanbalığının Yolu PDF Oku

Patrik Svensson yılanbalığı tutmayı kuçuk yaşta babasından öğrenmişti. Baba oğul saatler arada bir gunlerce, birlikte ama sessizlik içinde, bilinen en gizemli yaratığın peşine duştuler.

Doğa bilimlerinde anıldığı şekliyle *yılanbalığı sorusu*, Aristoteles’ten Freud’a birden fazla göz alıcı zihnin çözmeyi deneyip başarısız olduğu, yaşama dair en bu¨yu¨k muammalardan biri. Bugune dek hiç kimse yılanbalıklarını çiftleşirken görmedi ve hiç kimse onların neden yalnızca Sargasso Denizi’nde dünyaya geldiklarını ve okyanuslar aşıp binlerce kilometre yaptıktan sonra neden ölmek için yine aynı denize döndüklerini öğrenemedi.

Yılanbalığının Yolu Kısa Özet

Peki yılanbalığının bu döngusel yolculuğu insanın anlam arayışı ile ilgili ne söyleyebilir? Ne kadarını bilmek mumkun: bir yılanbalığı yahut bir insan ile ilgili?

Svensson seneler sonra babasıyla anılarının izini su¨rmeye karar verdiğinde, aralarındaki en kuvvetli bağın peşinden gitmesi gerektiğini anlıyor. Gizem dolu yılanbalığını incelerken bir taraftan da çocukluğuna dönuyor. Bu dolambaçlı yolda yılanbalığı sorusu yaşamın ta kendisine dönuşuyor: Nereden geldim? Nereye gidiyorum?

Butun bu yolculuğun anlamı ne?

İsveç’te prestijli August Ödülü’nün kazandıktan sonra ülkeler arası bir yayıncılık hadisesine dönüşüp otuz dört dile çevrilen Yılanbalığının Yolu, sırlarla dolu bir hayvanın ve arayışla geçen bir yaşamın birbirlerine dolanarak oluşturdukları çarpıcı, buyuleyici bir masal.

Yılanbalığının Yolu PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu