PDF İndir

Yurdu Teninde Duymak PDF indir

Yurdu Teninde Duymak PDF indir, e-kitap sitemizde Yurdu Teninde Duymak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ataol Behramoğlu tarafından kaleme alınan Yurdu Teninde Duymak kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yurdu Teninde Duymak kitabını 9789944150606 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yurdu Teninde Duymak kitap özeti, Yurdu Teninde Duymak pdf oku, Yurdu Teninde Duymak yandex, Ataol Behramoğlu e-kitap pdf, Yurdu Teninde Duymak PDF Drive, Yurdu Teninde Duymak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yurdu Teninde Duymak PDF Oku

Yurdu Teninde Duymak Kısa Özet

Ataol Behramoğlu senelerdır bütün ülkeyi bir uçtan öteki uca kitleler önünde şiirlerini okuyarak dolaşıyor. Bu bizim ülkemiz yönünden bir ilktir v e dünya çapında da örneğine az rastlanılsa gerektir. Sayısı bir kaç yüzü bulan bu dinletilerde toplam olarak on binlerce insana şiirlerini okuyan Behramoğlu gezi izlenimlerinin bir bölümünü Türkiye´nin Aydınlık Yüzüne Yolculuklar başlığı ile gazetemizde yayınlamıştı. Kitabın aynı adı taşıyan bölümü bu yazılardan ve yine Behramoğlu´nun çoğu gazetemizde ve eklerinde yayına giren gezi-deneme yazılarından oluşuyor.

Nasıl Millet Olunur? başlıklı bölümde ise, ulus olma kavramı ve sanat-kültür değerlerinin bu oluşumda belirleyici işlevi vurgulanıyor . Yurdu Teninde Duymak başlığı ile okura sunduğumuz bu yazılar toplamında kalbi ülkesiyle çarpan bir ozanın seslenişlerini, ülkemizin aydınlık geleceğine ortak özlemimizi bulacaksınız.

Yurdu Teninde Duymak PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu