Felsefe Kitapları

Zaman ve Anlatı 4 PDF indir

Zaman ve Anlatı 4 PDF indir, e-kitap sitemizde Zaman ve Anlatı 4 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Paul Ricoeur tarafından kaleme alınan Zaman ve Anlatı 4 kitabı 486 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Zaman ve Anlatı 4 kitabını 9789750826078 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Zaman ve Anlatı 4 kitap özeti, Zaman ve Anlatı 4 pdf oku, Zaman ve Anlatı 4 yandex, Paul Ricoeur e-kitap pdf, Zaman ve Anlatı 4 PDF Drive, Zaman ve Anlatı 4 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Zaman ve Anlatı 4 PDF Oku

Zaman ve Anlatı 4 Kısa Özet

Fransız felsefecisi ve yorumbilimcisi Paul Ricœur`ün (1913-2005) anlatı yorumbilimi bölgesindeki başyapıtı Zaman ve Anlatı Türkçe`de dört cilt olarak yayımlandı.

Birinci cilt (Zaman-Olayörgüsü-Üçlü Mimesis) 2007`de, ikinci cilt (Tarih ve Anlatı) 2009`da, üçüncü cilt ise (Kurmaca Anlatıda Zamanın Biçimlenişi) 2012`de yayımlanmıştı.

Anlatılan (Öykülenen) Zaman altbaşlığını taşıyan bu son cilt iki bölümden oluşuyor: `Zamansallığın Aporetiği` ve `Anlatının Poetikası: Tarih, Kurmaca, Zaman`.

Paul Ricœur Anlatılan (Öykülenen) Zaman`ın ilk bölümünde Husserl, Kant, Heidegger ve Hegel gibi felsefeciler üzerinden zamanın varoluşsallığını ve fenomenolojisini kendine özgü yorumbilimsel kazı işlemine tutuyor. İkinci bölümde ise zamanın bıraktığı yazılı/anlatısal izler üzerinden metnin dünyası ile gerçek dünya, tarih ile kurmaca içindeki ilişkileri inceliyor.

Zaman ve Anlatı zamanımızın en etkileyici yapıtlarından biri…

Zaman ve Anlatı 4 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu