Edebiyat Kitapları

Cadılık Zanaatı PDF indir

Cadılık Zanaatı PDF indir, e-kitap sitemizde Cadılık Zanaatı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dırahşan Akınözü Ergin tarafından kaleme alınan Cadılık Zanaatı kitabı 544 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Cadılık Zanaatı kitabını 9786050623772 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Cadılık Zanaatı kitap özeti, Cadılık Zanaatı pdf oku, Cadılık Zanaatı yandex, Dırahşan Akınözü Ergin e-kitap pdf, Cadılık Zanaatı PDF Drive, Cadılık Zanaatı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Cadılık Zanaatı PDF Oku

Cadılık Zanaatı Kısa Özet

“Bana göre cadı, sezgilerinin eylemlerini yönlendirmesine izin veren, çevresiyle bütünleşebilen, zorluklarla yüzleşmekten korkmayan bir kadındır.”

Paulo Coelho

“İlk kez kendimi `Cadı` olarak adlandırdığım an, yaşamımın en büyülü anıydı.”

Margot Adler

“Popüler kültürde Ortaçağ`dan bu yana sürekli olarak olarak olumsuz imgelerle yüklenen Cadı figürü, merkezileşen otoritenin dayattığı tek tip “itaat ve biat” anlayışını reddedip, eski inanç ve ritüel pratiğini kararlılıkla sürdüren kadınlardan başkası değildi aslında. Doğayla ve çevresiyle bütünleşmeyi bilen, evrenin işleyişindeki ihtişama hayranlık ve saygı duyan, gökyüzünü ve yıldızları dikkatle izleyip kozmik müziği/şiiri anlamaya çalışan, evrendeki yaratıcı dişil gücün bilincinde olup onu sürekli olarak onurlandıran, bitkileri tanıyıp onlardan ilaç ve sağlıklı içecekler üretmeyi bilen, şifacı kadınlar. Bilinen Eski Dünya`nın hemen her coğrafyasında, giderek sertleşen baskı ve “cadı avları”na rağmen, doğru bildikleri ilkeler ışığında pastoral hayatlarını ve inançlarını sürdüren bu kadınlar, anneden kızına aktarılan bilgilerle bin senelerdır bu kadim kültür ve geleneğin taşıyıcısı oldular. Bu kitapta Dırahşan Akınözü Ergin, günümüz dünyasında kendisine dek ulaşan bu kapsamlı bilgi birikiminin ana hatlarını, tüm yönleriyle okurlarına aktarıp onlarla paylaşıyor. Gezegenler ve göksel sembollerden, Samhain ve Beltane gibi kadim festivallere ait ritüellere; şifalı bitkilerden üretilmiş merhem, yağ ve içeceklerin tariflerinden, taşların ve kristallerin gizemli dünyasına; mitolojinin görkemli Tanrıça ve Tanrılarından, yazı ve kutsal gliflere; simyanın büyüsünden Feng-shui`nin elementler dünyasına dek çok geniş bir yelpazeyi içeren bu `Gölgeler Kitabı`, cadılık ve cadılarla alakalı merak ettiğiniz her ayrıntıyı bulacağınız bir başvuru kaynağı niteliğinde.”

Burak Eldem

Cadılık Zanaatı PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu