Hukuk Kitapları

Çevreye Karşı Suçlar PDF indir

Çevreye Karşı Suçlar PDF indir, e-kitap sitemizde Çevreye Karşı Suçlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cengiz Otacı tarafından kaleme alınan Çevreye Karşı Suçlar kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çevreye Karşı Suçlar kitabını 9786056799686 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çevreye Karşı Suçlar kitap özeti, Çevreye Karşı Suçlar pdf oku, Çevreye Karşı Suçlar yandex, Cengiz Otacı e-kitap pdf, Çevreye Karşı Suçlar PDF Drive, Çevreye Karşı Suçlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çevreye Karşı Suçlar PDF Oku

Çevreye Karşı Suçlar Kısa Özet

Türk Ceza Kanunu’nda çevreye karşı suçlar bölümü üç suç tipinden buluşmaktedir. Çevrenin kasten ve taksirle kirletilmesi suçu, çevre mevzuatının karmaşık ve konunun teknik boyutları olması sebebiyle hukuk kadar çevre mühendisliği bilgisi de gerektirmektedir.

Yargıtay, 2015 senesinden bu yana suç tipini açık, anlaşılır, öngörülebilir kurallara bağlamıştır. Yargıtay kararlarının hukuk kamuoyunda yeterince anlaşılamadığını, açılan davalardan, verilen kararlardan gözlemlemek olabilecekdür. Suç tipine ilişkin yazılan makale ve kitap sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Yazıların bir kısmı da kitabın yazarına aittir.

Gürültüye neden olma ve imar kirliliğine neden olma suçları da en az çevrenin kasten ve taksirle kirletilmesi suçu kadar karmaşık ve tekniktir. Kitapta, suç tipi, her hukukçunun anlayacağı sadelikte açıklanmış, hukuki ilkelere ve istisnalarına yer verilmiş, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm metotları gösterilmiş, davanın taraflarının hak ve yükümlülüklerine değinilmiş, açıklamalar Yargıtay kararlarıyla örneklendirilmiştir.

Elinizdeki kitap, her üç suç tipinde hukukçuların ve bilirbireylerin, uyuşmazlığın neresine odaklanması gerektiğini, yardımcı mevzuatın nasıl kullanılacağını, ispat ve savunma metotları ile tartışmalı alanların neler olduğunuYargıtay kararları ışığında gösteren temel bir eserdir.

Çevreye Karşı Suçlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu