PDF

Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi PDF Oku indir

Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi kitabını araştırdık. Ayrıca Ahmet Şerif İzgörenHakan Yaman tarafından kaleme alınan Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi kitap özetinin yanı sıra, Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi pdf oku, Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi yandex, Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi e-kitap pdf, Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi PDF Drive, Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi PDF indir Oku

Yıllar önce kitabın sonsözünü yazdığımda, yazdım ve bitti zannetmiştim. Meğerse hiçbir şeyin son sözünü sen söyleyemiyormuşsun, onu öğrendim. Hakan süper bir sporcuydu, kendine iyi bakar, olabildiğince bu teknoloji, radyasyon şu bu gibi şeylerden uzak durmaya çalışırdı. Bir gün aradı, “Şerif ben kanser oldum”’ dedi. Kötü türü ve çok geç bir teşhis. Aslını söylemek gerekirse zamanında gidiyor hastaneye. Acıbadem Hastanesi’nde, kanser olmasına rağmen teşhis koyamıyorlar, fakat kemiğe sıçradıktan sonra ileri safhada fark ediyorlar. Daha sonraki safhalarda gittiği hastanede, keşke o zamanda fark edilseydi çok sorunsuz bir tedavi olurdu diye dile getirdiler. Hakan o üzüntüyle hastaneyle görüştü; siz zamanında teşhis koyamadığınız için bu durumdayım diye. Acıbadem, bizim hatamız gelin tedavinizi üstlenelim, tazminat ödeyelim demedi. Tazminat davası açtı Hakan. Ülkedeki hukuk sistemini biliyorsunuz. Hakan’ı kaybettik. Devlet Acıbadem Hastanesi’ni 50.000 TL tazminata mahkûm etti.

Fenerbahçe Voleybol Takımı’na milyonlarca dolarlık reklam için sponsor olan Acıbadem Hastanesi ödememek için Yargıtay’a başvurdu. Nasıl oldu bilmiyorum -herhalde ispatlar o denli netti- Yargıtay da tazminatı onayladı. Acıbadem Hastanesi tazminatı Hakan’ı kaybettikten seneler sonra ödedi. Niye yazdım bunu? Biliyorum, artık o hastanenin kapısı eğitim için benim şirketime kapandı ve ben bunu yazdıktan sonra, başka adamlar yazmaz kesinlikle, oradan bir para kazanırım diye. İki nedenle yazdım. Arkadaşımı çok sevdiğim ve ufak de olsa bu pis dünya çapında bir destek vereyim gücüm yettiğince diye. Bir de Almanya’ya bir konferansa çağırdılar. Büyük bir süpermarket grubunun danışmanlığını yapan bir Hırvat profesörün ofisine tanışmaya götürdüler beni. Çok yaşlı bir adam, masasında benim boyum kadar kitaplar. “Şerif” dedi, “İşinden emekli olabilirsin ama tutkularından asla.” Çok uzun bir hayat değil dostlarım ve ömrünüzün yarısı hemen hemen işinizde geçecek. Gerçekten isteyerek, mutlulukla ve keyif alarak yapacağınız ve kabiliyetlerinizi katacağınız bir iş seçin. Gerisi çatır çatır gelir. Picasso’nun doktor, Einstein’ın muhasebeci, Mimar Sinan’ın manav olduğunu düşünün, neler kaybederdi dünya. Ya da… Sabri Sarıoğlu’nun futbolcu; Yıldırım Demirören’in kulüp başkanı; Kemal Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli’nin parti önderi olduğunu düşünün.

Nasıl olurdu değil mi? Sırıtmayın, tamam. (Aziz Yıldırım’a laf edemedim hapisten yeni çıktı.) Severek gitmediğiniz bir iş ruhunuzu bitirir. “Şimdi ama ekmek parası” şu bu diye yanıt yetiştiren arkadaş, sen var ya; sevdiğin işi yapmadığın, alanında bilgi düzeyini arttırmadığın ve işine gayretle sarılmadığın sürece zaten hep böyle çevreden şikâyetçi olup duracaksın. Bu kitabı okurken en büyük emeğin Hakan’ın olduğuna emin olun. Çalıştığı yer Ford Otosan son gününe kadar hep yanında oldu Hakan’ın. Kalsaydı eminim o kurumun genel müdürü olurdu bugün. Bu satırları yazarken ne kadar üzgün olduğumu anlatamam. İyi bir dost gibisi yoktur çünkü… Kitap bitince Hakan için kendi inancınızda bir dua okuyun lütfen,bir de tüm sevdiklerinize Allah sağlık versin diye. Gerisi olur gider zaten. Hayırlı İşler…

Hakan Yaman, Ahmet Şerif İzgören – Eyvah İş Görüşmesi PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu