Çocuk Kitapları

Islak Burun PDF indir

Islak Burun PDF indir, e-kitap sitemizde Islak Burun kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Andy Mulligan tarafından kaleme alınan Islak Burun kitabı 280 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Islak Burun kitabını 9786052851500 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Islak Burun kitap özeti, Islak Burun pdf oku, Islak Burun yandex, Andy Mulligan e-kitap pdf, Islak Burun PDF Drive, Islak Burun Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Islak Burun PDF Oku

Islak Burun Kısa Özet

Görüp görebileceğiniz en *insansı* köpekle tanışmaya hazır mısınız!?

25 dile çevrilen ve sinemaya bir araya getirilen Çöplük kitabının yazarı Andy Mulligan’ın yeni romanı Islak Burun, müthiş kurgusu ve inişli çıkışlı hikâyesiyle son senelerın en özgün, bir hayli etkili ve çarpıcı eserlerinden biri.

Yediden yetmişe, okuyan herkesi etkisi altında bırakacak bu etkileyici kitap, Örümcek adındaki yavru bir köpek ile onu sahiplenen on bir yaşındaki Tom’un, büyüme sancıları, kişilik çatışmaları ve ayrılıklarla sınanan sevgi dolu arkadaşlık hikâyesini anlatıyor.

Derin felsefi düşünceleri ve kuvvetli duyguları, son derece naif bir metinde buluşturan Mulligan, hikâyesini yavru bir köpeğin gözünden aktararak çağdaş bir fabla imza atıyor.

Tom, annesinin eksikliği, babasının yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve bursla kazandığı yeni özel okula uyum süreci yüzünden zor günler geçiren, ufak bir çocuktur. Lakin babasının ona armağan ettiği ufak köpeği görünce dünyalar onun olur: Hayatındaki noksanlıkleri dolduracak en yakın dostunu nihayet bulmuştur. Adını Örümcek koyduğu bu yavru köpeğin, yaşadığı zorluklara göğüs germesinde kendisine dayanak bulunacağını düşünür. Örümcek çok özel bir köpektir. Acayip meraklıdır ve bu yüzden önüne gelen herkesle konuşur. Ve sonunda bu merakı –ve tabi ki, kedilere inanması– yüzünden, tatsız bir olaya karışarak evden kaçar. Kısa süre sonra gerçekleri anlayıp geri dönmek istediğinde ise iş işten geçmiş olur. Örümcek kaybolmuştur. Neyse ki ne Tom’un de ne Örümcek’in birbirlerini aramaktan vazgeçmeye niyeti mevcuttur…

Tom’un ve Örümcek’in içtenlikli hikâyesi ile okurların kalbine dokunan bu duygu yüklü kitap, büyümenin eşiğindeki iki yalnız ruhun, bin bir zorlukla ve macerayla imtihan edilen sıradışı dostluğuna tanıklık ettiriyor.

Hayvanları sevmenin ve onları sahiplenmenin insan yaşamına kattığı manevi güzellikleri gözler önüne seren Islak Burun, evrensel temalara göndermelerde bulunan hikâyesinin satır aralarında, kişilik çatışması, kimlik karmaşası gibi mühim kavramlara değinerek okurları çeşitli felsefi düşüncelere sürüklüyor.

*Birini seviyorsan, onu sonsuza dek beklersin. Çünkü o olmadan, kendini eksik hissedersin…*

*Heyecan verici, duygusal, inişli çıkışlı bir hikâye.*

– Sally Gardner

*Islak Burun, harika ölçüde akıllıca, aldatıcı ölçüde basit ve okuması bir zevk. Her sayfasına bayıldım.*

– Lucy Coats, Olympus Yaratıkları kitabının yazarı

*Islak Burun’a bayıldım. Örümcek, kimlik krizi yaşayan bir köpek ve tam bir kahraman… Şiddetle tavsiye ediyorum.*

– Gareth P. Jones, Thornwaite Mirası’nın yazarı

Islak Burun PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu