Bilim Kurgu Kitapları

Kadınlar Ülkesi PDF indir

Kadınlar Ülkesi PDF indir, e-kitap sitemizde Kadınlar Ülkesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Charlotte Perkins Gilman tarafından kaleme alınan Kadınlar Ülkesi kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kadınlar Ülkesi kitabını 9786053758723 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kadınlar Ülkesi kitap özeti, Kadınlar Ülkesi pdf oku, Kadınlar Ülkesi yandex, Charlotte Perkins Gilman e-kitap pdf, Kadınlar Ülkesi PDF Drive, Kadınlar Ülkesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kadınlar Ülkesi PDF Oku

Kadınlar Ülkesi Kısa Özet

*Kadınlar Ülkesi kadınların neler yapabileceğini incelik ve zarafetle anlatan, gülümseten bir ütopya.*

—Marge Piercy

*Altın Çağ bilimkurgularının tadını veren ve şimdilerde hâlâ geçerliliğini koruyan bir eser.*

—Joanna Russ

Charlotte Perkins Gilman yaşadığı dönemin ileri gelen hümanistlerinden ve kadın hakları savunucularından biri olmasının yanında feminist edebiyatın en mühim erken dönem temsilcilerinden. Yazıldıktan hemen hemen 65 sene sonra kitap formatında yayımlanabilen Kadınlar Ülkesi ise feminist ütopyanın ilk emsallarinden.

Birinci Dünya Savaşı’nın arifesinde üç Amerikalı erkek pek fazla insanın bulunmadığı, ücra bir yerde, tamamen kadınlardan bir araya gelen bir topluluğa denk gelir. Gözlerine inanamayan kâşifler bu topraklarda erkeklerin de olması gerektiğine dair inançlarıyla incelemelerina başlar.

Çok geçmeden bu gizemli ülke ile alakalı gerçekler bir bir açığa çıksa da misafirlerin merakı giderilmenin aksine daha da artar ve Kadınlar Ülkesi’nin yönetim şekilinden inançlarına, kültüründen ekonomisine ve hatta anneliğe kadar birden fazla hususta bilgi sahibi olmaya ve toplumsal cinsiyet rollerini sorgulamaya başlarlar.

Toplumsal roller cinsiyete göre belirlenebilir mi? Kadınlık ve erkeklik değişmez kavramlar mıdır?

Kadınlar Ülkesi, ataerkilliğe verilmiş nüktedan bir yanıt.

Kadınlar Ülkesi PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu