Edebiyat Kitapları

Kum Tefrikaları PDF indir

Kum Tefrikaları PDF indir, e-kitap sitemizde Kum Tefrikaları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ömür İklim Demir tarafından kaleme alınan Kum Tefrikaları kitabı 432 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kum Tefrikaları kitabını 9789750848643 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kum Tefrikaları kitap özeti, Kum Tefrikaları pdf oku, Kum Tefrikaları yandex, Ömür İklim Demir e-kitap pdf, Kum Tefrikaları PDF Drive, Kum Tefrikaları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kum Tefrikaları PDF Oku

Kum Tefrikaları Kısa Özet

Kum Tefrikaları, kuytunun, saplanıp kalmanın, kendine gömülmenin, uzaklara düşmenin, öteki bile olamamanın, boşluğun, hevesin, meşgalenin, Doktor Mithat’ın, Murat Hoca’nın, Yurdanur Hala’nın, Şevket Kemal Bey’in, ölülerin, sözcüklerin, telgraf tıkırtısının, tozun, rüzgârın, bulutların, bütün o senelerın ve de üstümüzden esip geçen diğer şeylerin hikâyesi… Rüzgâr hiç durmadan esiyor sayfaların içinde, her şey bir görünüp bir kayboluyor veya bir kaybolup bir görünüyor. Yutuyor kenarları, köşeleri, arabaları, evleri kum; yutuyor günleri, takvimleri, atları, uçakları ve de hepsinden mürekkep hayalleri… Bozkıra bakan izbe balkonlar, Boğaz’a açılıyor bir vakit; ölümler umuda, umutlar çaresizliğe benziyor ağır ağır. Her kavram değişip dönüşürken, Türkiye’nin son yüz senesinde dolanıyor Ömür İklim Demir, kat kat açılan bir romanla çıkıyor karşımıza.

*Panjurların gölgesi yüzümde parlayıp söndüğünde, bıyığımla oynuyordum; ardından boğuk bir gök gürültüsü geldi. Sigaramın külünü silktim. Beş saniye önce kor gibi yanan kül, yüz yıllık diğer külün içinde kaybolup gitti. Geçmiş tarafından yutulmak böyle bir şey olmalıydı.*
Bir iyi dilek, bir ilk roman… Kum Tefrikaları.

Kum Tefrikaları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu