Teknoloji Kitapları

Matematik Histerisi PDF indir

Matematik Histerisi PDF indir, e-kitap sitemizde Matematik Histerisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ian Stewart tarafından kaleme alınan Matematik Histerisi kitabı 244 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Matematik Histerisi kitabını 9786055691707 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Matematik Histerisi kitap özeti, Matematik Histerisi pdf oku, Matematik Histerisi yandex, Ian Stewart e-kitap pdf, Matematik Histerisi PDF Drive, Matematik Histerisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Matematik Histerisi PDF Oku

Matematik Histerisi Kısa Özet

Dünyanın en mühim popüler matematik yazarlarından birisi olan Ian Stewart`ın garip ve sihirli matematiksel dünyasına hoş geldiniz! Stewart`ın Scientific American`daki köşesinde işlediği bulmacalardan yapılan seçkiden bir araya gelen bu kitap, matematiksel keşiflere dair 20 enteresan hikayeye değinerek, heyecanlı, zorlayıcı ve keyifli bir zihin jimnastiği sunuyor.

Kitapta mantık şaşırtmacalarından (Biliyorum ki Sen Biliyorsun ki…) acayip sayılara (Güneşin Sığırlarını Saymak) ve optimizasyon problemlerine (Büyük Gider Soygunu), hatta yağlı ekmeğin hep yağlı yüzeyi üstüne düşmesiyle alakalı işlevsel konulara (Antropomörfik İlke) dair tüm bulmacalarda enteresan hikayeler bulacaksınız. Bu hikayelerde, Afal kardeşliğinin aşırı nazik keşişleri ve taş devri taş ustası Kayakeser Kayaezeroğlu ile çırağı Pinek gibi bir çok enteresan karakterle de tanışacaksınız. Matematiksel problemlerle ilgilenen kimse var mı? Matematik Histerisi, merak uyandırıcı, aklın sınırlarını zorlayıcı, üstelik çok da keyifli!

`Matematik keyifli olabilir! Dahası, Ian Stewart`ın layıkıyla yaptığı gibi, gündelik dilde de anlatılabilir…
Matematiğin bu denli herkesin anlayabileceği halde sunulması gerçekten fazla büyük bir sürpriz.`
-Good Book Guide-

Matematik Histerisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu