Edebiyat Kitapları

Mavi Karga PDF indir

Mavi Karga PDF indir, e-kitap sitemizde Mavi Karga kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Türkan Elçi tarafından kaleme alınan Mavi Karga kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Mavi Karga kitabını 9786258344752 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Mavi Karga kitap özeti, Mavi Karga pdf oku, Mavi Karga yandex, Türkan Elçi e-kitap pdf, Mavi Karga PDF Drive, Mavi Karga Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Mavi Karga PDF Oku

Mavi Karga Kısa Özet

“Balinanın karnında sürüp giden günlerde kimisi pembeye, kimisi yeşile, kimisi sarıya, kimisi de mora, turuncuya dönüşmeye başlayan rengârenk bir kuş ordusuyduk artık. Rüzgârın ardından sökün eden yağmurun yıkadığı tüylerimizden akan renkli sular, göğün boşluğundan yerin yüzüne sağanak halinde iniyordu. Işık huzmeleri, göğü ve yeri birbirine bağlayan bir sütuna dönüşmüştü. Acı çığlıklarla sallanan gök bir daha yere düşmeyecekti. Ve dünya artık siyah beyaz değildi.”

Prangalar içinde ölmeye yatırılmış bir kadına hikâyeler anlatıyor bir karga:

Ulu ceviz ağacının altında, Kargabaş’ın Kutsal Mezbele’sinde leşle beslenip yeryüzünü birörnek ötüşleriyle dolduran ve Dişikargabaş’ın tüylerinin yıldızlardan bile göz alıcı olması için mutsuz gözyaşları döken kargalar; günün birinde sevmek, âşık olmak, hep bir ağızdan şarkı söylemek, baldan tatlı dutları yemek, kanatlarıyla gökyüzüne resimler çizmek istediklerinde Kargabaş’ın kara saltanatını yıkıyorlar. Gökyüzünü bir şenlik yerine dönüştürüyorlar.

Türkan Elçi’den yüreğinize seslenecek bir roman.

Mavi Karga PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu