Psikoloji Kitapları

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar PDF indir

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar PDF indir, e-kitap sitemizde Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Halil Ekşi tarafından kaleme alınan Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar kitabı 464 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar kitabını 9789752566217 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar kitap özeti, Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar pdf oku, Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar yandex, Halil Ekşi e-kitap pdf, Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar PDF Drive, Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar PDF Oku

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar Kısa Özet

Psikoloji biliminde yirminci yüzyılın ikinci yarısından bu yana, insan tecrübelerinin aşkın yönü ve maddi olanın ötesindeki deneyimler araştırma konusu olarak giderek önem elde etmiştir. Manevi deneyimler psikoterapi süreçleri yönünden kayda değer ve merkezi öneme sahip süreçler olarak kabul edilmeye ve manevi yönelimli müdahale stratejileri geliştirilmeye başlanmıştır.

Türkiye’de ise bu alandaki çalışmaların halen başlangıç düzeyinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ülkemiz, zengin manevi birikim ve mirasa sahip bir coğrafyada bulunmaktadır. İyi oluş, psikolojik işlevsellik ve gelişim için temel alanlardan birisi olan maneviyat alanının, psikoterapi ve psikolojik danışma süreçlerindeki yansımalarına ilişkin Türkçe literatürde gerek titiz kuramsal ve ampirik çalışmalara gerekse verimli tartışmalara, en az dünyanın diğer coğrafyalarında olduğu kadar ihtiyaç mevcuttur.

Bu yönüyle on dokuz bölümden bir araya gelen elinizdeki bu kitabın mevcut olan eksikliği gidermede bi hayli faydalı bulunacağı kanısına varılmaktadır. Mümkün olduğunca çok sayıda psikoterapi ekolünün manevi yönlerine yer verilen kitapta, olgu ve uygulamaların da yer alması bu alanda çalışanlara kolaylık sağlayacaktır.

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmada Maneviyat: Kuramlar ve Uygulamalar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu