Edebiyat Kitapları

Ruhun Telgrafları PDF indir

Ruhun Telgrafları PDF indir, e-kitap sitemizde Ruhun Telgrafları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Peter Altenberg tarafından kaleme alınan Ruhun Telgrafları kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ruhun Telgrafları kitabını 9786051854861 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ruhun Telgrafları kitap özeti, Ruhun Telgrafları pdf oku, Ruhun Telgrafları yandex, Peter Altenberg e-kitap pdf, Ruhun Telgrafları PDF Drive, Ruhun Telgrafları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ruhun Telgrafları PDF Oku

Ruhun Telgrafları Kısa Özet

*Altenberg bize önemsizmiş gibi görünen şeyleri ele alan bir dâhidir! O, bu dünyanın güzelliklerini kahvehane masalarındaki küllüklerde duran sayısız izmarite benzeten enteresan bir idealisttir.*

Franz Kafka

20. yüzyılın sonu ve fin-de-siècle Viyana’sının en yenilikçi yazarlarından birisi olan Peter Altenberg *telgraf tarzı* olarak adlandırdığı üslubuyla, aralarında Mahler, Schnitzler, Klimt ve Adolf Loos’un da olduğu geniş bir çevreyi derinden etkiledi.

Flâneur hayat tarzı ve radikal düşünceleriyle modernizme ilham kaynağı olan Altenberg, şiirle düzyazı, kurguyla keskin gözlem, sert gerçeklikle anlık izlenim içindeki çizgiyi belirsizleştiren ve Baudelaire’in düzyazı şiirlerinden esinlenen özgün kısa metinleriyle tanındı.

Altenberg Ruhun Telgrafları’nda kafeler, kadınlar, gece yaşamı, edebiyat, estetik ve genelde Avrupa yaşamına ilişkin en kişisel görüşlerini doludizgin ifade ederken, tezcanlı çağımıza ürkütücü bir önseziyle seslenen modern bir estetik geliştiriyor, kelimenin tam anlamıyla *bohem* bir yazarın merceğinden Avrupa’da bir yüzyıl sonuna ışık tutuyor.

*Eğer ‘ilk duyuşta aşk’tan söz etmek olabilecekse, Altenberg’in metinleriyle karşılaşmamı böyle betimleyebilirim.*

Thomas Mann

Ruhun Telgrafları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu