Edebiyat Kitapları

Sonsuz İhtimaller Denizi PDF indir

Sonsuz İhtimaller Denizi PDF indir, e-kitap sitemizde Sonsuz İhtimaller Denizi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tahereh Mafi tarafından kaleme alınan Sonsuz İhtimaller Denizi kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Sonsuz İhtimaller Denizi kitabını 9786257550147 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sonsuz İhtimaller Denizi kitap özeti, Sonsuz İhtimaller Denizi pdf oku, Sonsuz İhtimaller Denizi yandex, Tahereh Mafi e-kitap pdf, Sonsuz İhtimaller Denizi PDF Drive, Sonsuz İhtimaller Denizi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sonsuz İhtimaller Denizi PDF Oku

Sonsuz İhtimaller Denizi Kısa Özet

İran asıllı Shirin, senelerdır yaşadığı Amerika’ya kendini asla ait hissedememişti. İnsanlar bakışları, fısıldaşmaları ve aşağılamalarıyla buna bir türlü müsaade etmiyordu. Lakin 11 Eylül’den sonra her şey boyut değiştirmiş, fiziksel saldırıların da başlamasıyla tehlikeli bir hâl almıştı.

Her şeye rağmen kimliğine, başörtüsüne ve özgürlüğüne sıkıca tutunan Shirin çözümü, çevresine aşılmaz duvarlar örmekte ve onu kırabilecek kimseyi yanına yaklaştırmamakta bulmuştu. Böyle bir yalnızlık içindeki tek mutluluğu, abisi ve onun dostlarıyla break dans yapmaktı.

Lakin sonra Ocean James’le tanıştı. İlk kez onu gerçekten tanımak isteyen biriyle karşılaşıyordu ve bu onu dehşete düşürmüştü. Nihayetinde farklı dünyaların insanlarıydılar ve gardını indirmek bununla birlikte incinmeyi getirebilirdi – veya sonsuz başka olasılığı.

*Kimlik, yalnızlık ve aile kavramlarının vahşi ama bir o kadar da zarif incelemesi. Tahereh Mafi lafını hiç sakınmıyor.* —Sabaa Tahir

*Kimi çirkin gerçeklerden bahsederken bile zarif, güzel ve cesur bir roman. Dünyaya başka bir gözle bakmanızı sağlayacak.* —Nicola Yoon

*Aşk, mutluluk ve gerçekler üzerine evrensel bir hikâye.* —Marie Lu

*Fantastik romanlarıyla bilinen Tahereh Mafi, günümüz romanlarında da ne kadar usta olduğunu ispatlamış.* —Washington Post

*11 Eylül ardından Müslümanların yaşamına gerçekçi bir bakış sunuyor.* —Publishers Weekly

*Önyargılara kafa tutan Müslüman bir genç kızın hikâyesi.* —BCCB

*Kimlik, ırk ve İslamofobi gibi derin konuları ilk aşkın tutkusu ve cüretkârlığıyla birleştiriyor.* —New York Times

*Tahereh Mafi, Sonsuz İhtimaller Denizi’yle çıtayı çok yükseğe taşıyor.* —Entertainment Weekly

*Shirin’in hikâyesi, 11 Eylül’den sonra her yerde hüküm süren atmosfere cesur bir soluk getiriyor.* —Booklist (starred review)

*Shirin ve Ocean’ın ilişkisi, birden fazla kişi için Amerika’da Müslümanların yaşamı hususunda aydınlatıcı olacak.* —School Library Journal (starred review)

*Sonsuz İhtimaller Denizi, çok mühim bir bakış yönünden yazılmış gerçekçi bir aşk hikâyesi.* —Shelf Awareness (starred review)

Sonsuz İhtimaller Denizi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu