Suç Kitapları

Aytaşı PDF indir

Aytaşı PDF indir, e-kitap sitemizde Aytaşı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Wilkie Collins tarafından kaleme alınan Aytaşı kitabı PDF Oku.

Aytaşı kitabı, 545 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aytaşı kitabını 9786057381361 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aytaşı kitap özeti, Aytaşı pdf oku, Aytaşı yandex, Wilkie Collins e-kitap pdf, Aytaşı PDF Drive, Aytaşı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aytaşı PDF Oku

T. S. Eliot’ın “polisiye romanların ilki, en uzunu ve en iyisi” olarak nitelendirdiği Aytaşı’nda, Wilkie Collins okuru Viktorya devri İngiltere’sinde esrarengiz ve heyecanlı bir hırsızlık hikâyesine götürüyor.
Yıllar önce bir Hindu tapınağından gasbedilen, Aytaşı olarak anılan, paha biçilemez Hint Elması doğum gününde genç Rachel Verinder’a armağan edilir, fakat aynı gece ortadan kaybolur. Evdeki herkes bir şüphelidir, elması çalanın kim olduğunu bulmak kolay olmayacaktır. Ayrıca Elmas’ı her yerde takip eden, rivayetlere göre Elmas’ın koruyucuları olan üç Hintli de hesaba katılmalıdır. Kendinden sonraki polisiye anlatı türünün klasik unsurları durumuna gelen İngiliz kır evinde hırsızlık, hırsızın evdekilerden biri olması, okuyucuyu yanlış yönlendirme, zeki bir dedektifin devreye girmesi, yanlış şüpheliler ve enteresan bir son gibi asli unsurları barındıran Aytaşı, yalnızca tarihi öneme sahip bir eser olmakla kalmıyor, hikâyenin kurulmasındaki ustalık ve İngiliz İmparatorluğu’nun suçlarına bakış açısıyla yarattığı türün sınırlarını aşıyor. İlk yayımlandığı tarih olan 1868’den bugüne değerinden hiçbir şey kaybetmeyen bu roman, adeta bugün basılmışçasına ilgi çekici ve keyifli kalmaya sürdürmekte. 

Aytaşı PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu