Suç Kitapları

Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da PDF indir

Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da PDF indir, e-kitap sitemizde Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Peyami Safa tarafından kaleme alınan Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da kitabı PDF Oku.

Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da kitabı, 319 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da kitabını 9786051558790 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da kitap özeti, Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da pdf oku, Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da yandex, Peyami Safa e-kitap pdf, Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da PDF Drive, Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da PDF Oku

*İkisi de menfaatten ziyade şahsi keyifleri, şerefleri ve macera hırsları için çalışıyorlardı. İkisi de, birkaç kuruş irtikab edenler kürek cezası yerken milyonlar çaldığı hâlde ‘mesned-i izzet’te oturan adamları soyarak halkın sempatisini kazanmışlardı. İkisi de fukaraperver, cömert, hovarda ve müstehziydiler.*

İlk kez 1935 senesinde, Yeni Neşriyat Şirketi tarafından Vakıt Matbaası’nda basılan Arsen Lüpen İstanbul’da Cingöz Recai ile Birlikte ve Karşı Karşıya, Cingöz Recai serisinin en ilgi çekici eserlerinden biridir. Fransızların kibar hırsızı Arsène Lupin’i İstanbul’da Cingöz Recai ile yüz yüze getiren Peyami Safa, benzer özellikler taşıyan bu ikiliyi son ana kadar sırlarla dolu bir maceraya sürükler. Başkomiser Mehmet Rıza da bu macerada hem azılı suçluların peşinden gitmek hem de senelerdır amansız bir takibe giriştiği Cingöz Recai’yi ve onun Avrupa’daki emsali Arsène Lupin’i yakalamak hevesindedir. Uyuşturucu kaçakçılığından cinayete ve akıl almaz hilelerle gerçekleştirilen soygun hadiselerine uzanan aksiyon dolu bu Cingöz Recai romanını Banu Öztürk’ün notlarıyla paylaşmak istedik.

*Meşhur Fransız ve Türk kibar hırsızlarının şuana dek ne kitap hâlinde ne de gazetelerle hiç neşredilmemiş çiçeği burnunda, akla gelmez hileleri ve şeytanlıklarıyla dolu, enteresan ve tüyler ürpertici, harikulade polis ve cinayet romanı*

 

Cingöz Recai – Arsen Lüpen İstanbul`da PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu