Suç Kitapları

Lord Arthur Savile’in Suçu PDF indir

Lord Arthur Savile’in Suçu PDF indir, e-kitap sitemizde Lord Arthur Savile’in Suçu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Lord Arthur Savile’in Suçu kitabı 132 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Lord Arthur Savile’in Suçu kitabını 9786059658263 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Lord Arthur Savile’in Suçu kitap özeti, Lord Arthur Savile’in Suçu pdf oku, Lord Arthur Savile’in Suçu yandex, Oscar Wilde e-kitap pdf, Lord Arthur Savile’in Suçu PDF Drive, Lord Arthur Savile’in Suçu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Lord Arthur Savile’in Suçu PDF Oku

Lord Arthur Savile’in Suçu Kısa Özet

Alfonso Reyes’in İspanyolcaya çevirdiği Ciddi Olmanın Önemi Üzerine adlı eseri gibi ‘Lord Arthur Savile’in Suçu’ da İyi ve Kötü’nün ötesinde bir yapıt. Bir cinayetin öyküsünü anlatır; ama cinayet, uçarılığından dolayı Binbir Gece Masalları’nda kasten yaratılan fantastik ortamdan daha az gerçek olmayan bir dünya çapında işlenir. Bu benzerliği vurgulamak için Stevenson ve Chesterton’ınkilerle kıyaslanabilecek düşsel bir Londra’da geçen öyküye, İslam dinine özgü kader anlayışının hâkim olduğunu eklemek gerek. Dünyevi komedyalarında olduğu gibi bu öyküde de Wilde karşımıza aptal kahramanlar çıkarır, fakat bu kahramanların aptallığı iğneleyicidir, çünkü bunlar aslında yazarın gülümseyen maskeleridir.

Hüzünlü bir yazgısı ve neşeli bir ruhu olan bu büyük İrlandalı bizim çağdaşımız ve gelecek kuşakların da çağdaşı olacak. Derin ve yenilmez mutluluğu, onu belleklerimizde Danimarka prensi gibi trajik bir züppe olarak yaşamaktan kurtarıyor.*

– Jorge Luis Borges

Lord Arthur Savile’in Suçu PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu