Suç Kitapları

Amanvermez Avni PDF indir

Amanvermez Avni PDF indir, e-kitap sitemizde Amanvermez Avni kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ebüssüreyya Sami tarafından kaleme alınan Amanvermez Avni kitabı PDF Oku.

Amanvermez Avni kitabı, 454 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Amanvermez Avni kitabını 9786051557717 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Amanvermez Avni kitap özeti, Amanvermez Avni pdf oku, Amanvermez Avni yandex, Ebüssüreyya Sami e-kitap pdf, Amanvermez Avni PDF Drive, Amanvermez Avni Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Amanvermez Avni PDF Oku

1881-1908 arası dilimize 55 polisiye roman çevrilmiştir; bunların büyük kısmı melodram yapılı Fransız polisiye romanlarıdır. Lakin II. Meşrutiyet’in ilanından sonra Türk okuru çeviri polisiye roman bombardımanına tutulmuş ve bu romanlar okuyucu katında büyük bir ilgi görmüştür. Bu çeviri romanların kahramanları bir dizi halinde maceraları anlatılan aynı bireylerdir. Bu diziler öyle ilgi görmüştür ki, Nat Pinkerton öykülerinden 1909 – 1913 içinde dilimize iki yüze yakın çeviri yapılmıştır. İşte böyle bir ortamda Ebüssüreyya Sami bir Türk polis hafiyesinin maceralarını yazmayı planlamış, böylece ilk Türk polisiye serisi olarak Türklerin Sherlock Holmes’ü Amanvermez Avni doğmuştur. İlk beşi 1913’te diğer yarısı da 1914’te müstakil olarak neşredilen bu novellaların kahramanı bir fenomene dönüşmüş, onun tesiriyle 1928’de Amanvermez Sabri, 1940’larda Amanvermez Ali dizileri başka yazarlar tarafından ele alınmıştır. Cingöz Recai’den sonra Türk polisiyesinin en mühim kahramanı olan Amanvermez Avni’nin, Abdülhamid dönemi İstanbulu’nun dekor olarak kullanıldığı onparalık öykülerinin bu bütünlüklü neşrini, Erol Üyepazarcı’nın takdimi, sadeleştirmesi ve notlarıyla paylaşmak istedik.

Amanvermez Avni PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu