Korku Kitapları

Beyazlı Kadın PDF indir

Beyazlı Kadın PDF indir, e-kitap sitemizde Beyazlı Kadın kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Wilkie Collins tarafından kaleme alınan Beyazlı Kadın kitabı PDF Oku.

Beyazlı Kadın, 741 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Beyazlı Kadın kitabını 9789750748622 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Beyazlı Kadın kitap özeti, Beyazlı Kadın pdf oku, Beyazlı Kadın yandex, Wilkie Collins e-kitap pdf, Beyazlı Kadın PDF Drive, Beyazlı Kadın Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Beyazlı Kadın PDF Oku

Beyazlı Kadın Kısa Özet

Beyazlı Kadın, Victoria dönemi kurgusal yapıtları içinde “duygusal gerilim romanı” diye tanımlanan ve Gotik edebiyatın gerilimini, İngiliz edebiyatının psikolojik gerçekçiliğiyle kaynaştıran türün ilk örneği olarak kabul edilir. Roman karakterlerinin çeşitli ruhsal durumlarını aktaran çarpıcı anlatım biçeminin ustası Wilkie Collins, bu ilk romanında gotik romanlardaki dehşeti gizemli İtalyan şatolarından, Victoria dönemi İngilteresi’nin daha modern, orta sınıf evlerine taşıdı.

Gotik edebiyat çoğunlukla cinayet, delilik, iki eşlilik temalarına odaklanırken Beyazlı Kadın türü romanlar, dönemin kırsal malikânelerinde olabilecek bir takım kötü niyetli emelleri ve onlara bağlı hadiseleri aktarır. Henry James, Collins’in yapıtlarını, “Mr. Collins, gizemlerin en gizemlisini, kapımızın eşiğindeki muammayı romana kattı,” diye tanımlar. Charles Dickens’ın onu taklit eden bir roman yazmaya çalışmış olması da Wilkie Collins’in ve Beyazlı Kadın’ın değerini belirtmek için yeterli sayılabilir. Collins ise kendi tarzını, “evdeki tiyatronun sırları” olarak açıklar.

Beyazlı Kadın PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu