Edebiyat Kitapları

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm PDF indir

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm PDF indir, e-kitap sitemizde Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm kitabını 9789751041708 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm kitap özeti, Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm pdf oku, Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm yandex, Zülfü Livaneli e-kitap pdf, Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm PDF Drive, Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm PDF Oku

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm Kısa Özet

*Gerçek bir şaheser! Teknik ve psikolojik olarak müthiş! Öldürmek mi bağışlamak mı ikilemini en iyi veren roman.*

-Yaşar Kemal

*Livaneli, dönemin saplantılı siyasal inançlarını, roman akışı içinde ustalıkla yedirerek anlatıyor.*

-Doğan Hızlan

Türkiye’nin üretken kalemi Zülfü Livaneli’nin yazmaya başladıktan 29 yıl sonra bitirdiği romanı: Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölü. Ünlü yazar, bu romanıyla dünyanın değişik mekanlarinden, Stockholm’e sığınan devrimcilere odaklanıyor. Tüm yaşamları sınavlarla ve kayıplarla geçen bu bireylerin *biraz güvenlik biraz can sıkıntısı* olarak tanımladıkları mutluluk arayışlarına odaklanıyor.

Türkiye’den Stockholm’e iltica eden Sami, yaşadıklarının sorumlularından birisi olan eski bakanla kaldığı hastanede rastlantı sonucu bir araya geliyor. Bu karşılaşma, intikam ve affetme gibi temel psikolojik ikilemleri tartışırken, cezalandırma ve yargılama gibi devlet mekanizmaları ekseninde ülkenin ahlaki iklimine de değiniyor.

2001 Yunus Nadi Roman Ödülü’ne layık görülen Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm okurları alışılmışın dışında bir roman tekniğiyle tanıştırıyor. Usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, yazar-karakter çatışmasını bi hayli şeffaf ve özgün bir biçimde göz önüne çıkarıyor

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm enternasyonalizm, mültecilik, şiddet, cinayet, aile ve anadil üzerine cesur bir düşünüş şekili sunuyor.

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu