Suç Kitapları

Dörtlerin Yemini PDF indir

Dörtlerin Yemini PDF indir, e-kitap sitemizde Dörtlerin Yemini kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sir Arthur Conan Doyle tarafından kaleme alınan Dörtlerin Yemini kitabı PDF Oku.

Dörtlerin Yemini kitabı, 158 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dörtlerin Yemini kitabını 9786053600725 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dörtlerin Yemini kitap özeti, Dörtlerin Yemini pdf oku, Dörtlerin Yemini yandex, Sir Arthur Conan Doyle e-kitap pdf, Dörtlerin Yemini PDF Drive, Dörtlerin Yemini Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dörtlerin Yemini PDF Oku

Sir Arthur Conan Doyle’un akıl yürütme kabiliyeti çok kuvvetli Edinburghlu bir öğretmenden esinlenerek yarattığı Sherlock Holmes, 1877’de yayımlanan Kızıl İpucu’nda ilk kez boy gösterdi. Arkadaşı Dr. Watson ve düşmanı Prof. Moriarty ile birlikte bir çok filmin de kahramanı olarak ün kazandı. Doyle’un yazdığı tarihi romanlar ve tiyatro oyunları Sherlock Holmes’un kazandığı ünün gölgesinde kaldı… Dörtlerin Yemini’ninde hırs ve entrikanın yol açtığı bir cinayetle düğümlenen olaylar, Holmes’un rastlantıları birer delile çeviren gözlem gücü aracılığıyla umulmadık bir çözüme kavuşur. Sir A.C. Doyle enteresan bir kurguyu akıcı bir ifade ile birleştirerek bir dedektif öyküsünü edebiyatın klasikleri arasına yerleştirmiştir. Sir Arthur Conan Doyle (1859-1930) Edinburg Üniversitesi`nde tıp okuyan Arthur Conan Doyle, 1882`de Portsmouth`un bir kenar mahallesine yerleşti ve 1890 yılına kadar doktorluk yaptı. İlk eserlerini bu sırada yazdı. 1891`den sora kendini daha çok edebiyata verdi. Hekimlikle ilgisini kesmeyen yazar İngiliz ordusunda görev aldı, Günye Afrika`da Bloefontein`deki sahra hastanesinde çalıştı. 1889-1902 Boer Savaşı sırasında gösterdiği yazarlık sebebiyle soyluluk unvanı kazandı. I. Dünya Savaşı`na Kuzey Fransa, İtalya ve Verdun cephelerinde katıldı. Savaşta kardeşini, oğlunu ve iki yeğenini kaybettikten sonra doğaüstü konulara yöneldi. Kızıl İpucu, Dörtlerin Yemini, Sherlock Holmes`un Maceraları, Baskervilelerin Köpeği, en tanınmış yapıtlarındandır.

Dörtlerin Yemini PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu