Suç Kitapları

Kanlı Vakalar Koleksiyonu PDF indir

Kanlı Vakalar Koleksiyonu PDF indir, e-kitap sitemizde Kanlı Vakalar Koleksiyonu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. C. Cahit tarafından kaleme alınan Kanlı Vakalar Koleksiyonu kitabı PDF Oku.

Kanlı Vakalar Koleksiyonu kitabı, 126 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kanlı Vakalar Koleksiyonu kitabını 9786051559506 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kanlı Vakalar Koleksiyonu kitap özeti, Kanlı Vakalar Koleksiyonu pdf oku, Kanlı Vakalar Koleksiyonu yandex, C. Cahit e-kitap pdf, Kanlı Vakalar Koleksiyonu PDF Drive, Kanlı Vakalar Koleksiyonu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kanlı Vakalar Koleksiyonu PDF Oku

*Badik Hilmi İsmindeki Fevkalbeşer Mahlukun Akıllara Hayret ve Dehşet Veren Sergüzeştleridir*
C. Cahit tarafından yaratılıp, 1928 senesinde *Kanlı Vakalar Koleksiyonu* başlığıyla on kitaplık bir seri hâlinde maceraları neşredilen Badik Hilmi, yabancı dil bilen, yakışıklı ve zeki, binbir kılıkla karşımıza çıkan bir çete önderidir. Onunla sempati ve öfke hislerinin karıştığı duygular içinde savaşan hasmı ise, yurtdışında çökerttiği çeteler aracılığıyla namı ülke sınırlarının ötesine taşan fakat buna karşın Badik Hilmi tarafından her seferinde oyuna getirilip alaya alınan Ali Şevket isminde bir başkomiserdir. İkilinin, karşılıklı bir zarar vermeme ilkesine dayalı kovalamacalarının fonunda dönemin gündelik yaşamı ve İstanbul’una tanıklık etme bunun bunun yanındalığını yaşarız.

Badik Hilmi her ne kadar Avrupa ve Amerika’da yaşamış, çetesinde *New York Hırsızlık Mektebi*ne mensup suçlular olsa da onun hikâyeleriyle yabancı çağdaşları içinde bazı temel değişikliklar bulunur. Batılı polisiyelerde suçun çözümüne dönük teknolojiden de yararlanarak ortaya konulan rasyonel düşünce, Badik Hilmi’nin maceralarında yerini hipnotizma ve manyetizmaya bırakmıştır.
*Geçmişten Günümüze Polisiye* serisi, *Türkiye’de Polisiye Romanın Tarihsel Gelişimi (1884-1928)* başlıklı bir TÜBİTAK projesinin parçası olarak eski harfli edebiyatımızın en maceralı hikâyelerini okurla buluştururken, ardındanki dönemlere ait metinleri de bünyesine katarak genişlemeye devam edecek.

Kanlı Vakalar Koleksiyonu PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu