Suç Kitapları

İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri PDF indir

İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri PDF indir, e-kitap sitemizde İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Behlül Dana tarafından kaleme alınan İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri kitabı PDF Oku.

İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri kitabı, 204 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri kitabını 9786051559513 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri kitap özeti, İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri pdf oku, İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri yandex, Behlül Dana e-kitap pdf, İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri PDF Drive, İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri PDF Oku

İskender Fahrettin Sertelli’nin Belül Dânâ müstarıyla 1928’de neşrettiği İstanbul`un Arsène Lupin’i Elegeçmez Kadri`nin Sergüzeştleri, polisiye edebiyatımızın başarılı kurgularından kabul gören on iki kitaptan buluşmaktedir. Zevk için hırsızlık yapan ve soygunlarını Dokuzlar Kulübü adını verdiği dokuz kişilik çetesiyle gerçekleştiren Elegeçmez Kadri, zekâsıyla sivrilen bir karakterdir. Her soygunundan sonra bıraktığı notlarda kendisini Arsène Lupin olarak tanıtan kahramanımızın namı şehirde hızla, *İstanbul’un Arsène Lupin’i* olarak yayılmaya başlar. Nasıl ki Arsène Lupin’in peşinde Müfettiş Ganimard varsa, Elegeçmez Kadri’nin peşinde de Başmemur Şadan Bey mevcuttur. Hırsız olmasına rağmen ilkeleriyle dikkat çeken Elegeçmez Kadri, tüm bu maceralarını da tıpkı Arsène Lupin gibi kendi dilinden anlatır fakat yine de ondan farklıdır. Onun, burjuvaları ve aristokratları gülünç duruma düşürmek, güçsüzlerin yardımına koşmak gibi bir derdi yoktur. O ne sevgili meslektaşı gibi bir *Robin Hood*dur ne de *aristokrat gibi yaşayan bir anarşisttir.* Mekânları, gündelik hayat unsurları ve semtleriyle fonunda 1920’ler İstanbulu’nun olduğu bu maceralı hikâyeleri keyifle okuyacaksınız.

*Geçmişten Günümüze Polisiye* serisi, *Türkiye’de Polisiye Romanın Tarihsel Gelişimi (1884-1928)* başlıklı bir TÜBİTAK projesinin parçası olarak eski harfli edebiyatımızın en maceralı hikâyelerini okurla buluştururken, ardındanki dönemlere ait metinleri de bünyesine katarak genişlemeye devam edecek.

İstanbul`un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu